петък, 14 март 2014 г.

Моето интервю за сайта на Евромайдана излезе и на полски език

Текстът на моето интервю, публикувано в сайта на Евромайдана, оказва се, вече е преведено на полски език: виж Духовний ресурс українців більш потужний, ніж сила атомної бомби Путіна:

- Pan Grancharov jak w Bułgarii należą do rosyjskiej okupacji Krymie ukraińskim?

- My rzeczywiście współistnieć w tym samym obszarze dwóch Bułgaria: Bułgaria Europejczycy miłujących wolność, którzy chcą żyć godnie i normalnie po ludzku w rodzinie wolnych narodów europejskich zamożnych, z jednej strony, a druga svobodonenavistnikov Bułgarię, którego ideałem jest tyrania, symbolizowane przez rosyjski imperial Azjatycki. Bułgaria to fani kagebistskogo cesarza Putina.

Te dwa są w ciągłym konflikcie i Bułgaria nieprzejednanej wrogości, nie można pogodzić. Mamy, niestety, wiele kommunoidov (jest taki sam jak Novodvorskaya nazywa “zgarnia”), która, ze względu na komunistyczną ideologicznego lakieru wierzą, że “bułgarski patriotyzm” sprowadza się do niepodzielnej miłości do Związku Radzieckiego … i Rosja despotyczny Putina.

Dla takiej Bułgarii ani więcej, ani mniej niż “prowincji Transdanubia” Imperium Rosyjskiego, nazywamy te “rublofilami” (jest czysto Bułgarski słowo “rubladzhii”), ze swej miłości do Rosji carskiej inspirowanych banknotów, które tak hojnie nadanych im agentów Kremla w naszym kraju.

Dla tych maniaków zbiorniki i łotrów ma problemu zaprosić swojego przyjaciela Putina “wyzwolić” Bułgarii i bułgarskich ludzi z nieszczęsnego “jarzmo kolonializmu europejskiego” zwolnienia, więc wszystkich Bułgarów z samej wolności i samej demokracji.

Widzisz, co ludzkie patologia, która charakteryzuje się tym, że wszystkie wartości są interpretowane w głowie wręcz przeciwnie, że wszystkie koncepcje całkowicie sparaliżowana; takie kommunoidy najwyraźniej nie żyją w XXI-ego wieku, a nie na ziemi i odległej przeszłości i na zupełnie innej planecie.

Cała istota bułgarskiej historii w ciągu ostatnich 136 lat po pojawieniu się trzeciego państwa bułgarskiego w 1878 sprowadza się do tego, jak chronić i ratować siebie i swój kraj od cesarskich ataków rosyjskich i radzieckich, a następnie ponownie Rosyjska ekspansja.

W ciągu ostatnich 24 lat, w Europie myślących i kochających wolność obywateli bułgarskich musiał wygrać nad siłami rosyjskimi złośliwy azjatycki i rosyjski imperializm. I jeszcze Bułgaria przystąpiła do Unii Europejskiej i NATO.

Ale od tej chwili “piąta kolumna” w Rosji otrzymaliśmy rozkaz z Moskwy: włączyć Bułgarię do tak zwanego “rosyjskiego konia trojańskiego” osłabić bułgarskiej dobrobytu w Unii Europejskiej, i ostatecznie czyni nas wyrzucony z UE i, i NATO.

Można zobaczyć, że wszystko, co dzieje się teraz, w ciągu ostatnich kilku miesięcy na Ukrainie całkowicie nam znane, wszyscy doświadczyliśmy, choć nie w tak dramatycznej, i nie tak tragiczny sposób.

Bułgaria i Ukraina, w istocie, są takie same szlachetne walka o zachowanie swojej narodowej suwerenności, niezależności i chronione przed atakami z surowca rosyjskiego imperializmu.

Dlatego wolność i współczucie i demokratycznie myślących obywateli bułgarskich w pełni po stronie dzielnych Ukraińców w czołówce wiodących naszej wspólnej walki z rosyjskim imperializmem.

Kiedy Putin zdecydował się na jego przygody, i robi wszystko, by oderwać Krym, a potem inne żywe kawałki ciała z bratniej Ukrainy, my, wraz z innymi Europejczykami są oburzeni takim potwornym bezczelność.

W tej trudnej godzinie, drodzy bracia i siostry, ukraińskie, wiesz, że wszystkie Europejskiej Bułgaria myślenia wspiera i sympatyzuje z Ciebie zainspirowani swojej szlachetnej walce o wolność i godność człowieka, do normalnego życia ludzkiego.

Jesteśmy również w tej samej walce, z tym samym wrogiem, więc rozumiem cię całkowicie. Uświadomienie sobie, że prowadzimy jeden, sam w istocie walką, że nie robię tego dla nas jest cały wolny świat powinien dać nam tak pożądaną wytrzymałość i twardość: musimy, jesteśmy skazani na porażkę. Wygramy. Historia i prawda o samym życiu i tak postanowił pozwać.

- Jak świat będzie musiał reagować na agresję wobec Ukrainy w Moskwie?

- Putin naprawdę wściekły, po prostu myślałem, że w chwili obecnej stać to, co zrobił i robi na Ukrainie, szczególnie na Krymie.

On, w rzeczywistości, w mojej opinii, dał do najbardziej głupi i neprostimo: razy wciąż zrobił, to znaczy, że stracił rozum.

I wiesz, co to znaczy: do kogo Bóg przygotował śmierć, najpierw wykonuje się jego umysł. Putin otrzymał to jest los, zaczął chodzić pewnie do końca, do jego całkowitego zaniku.

Mnie w takiej sytuacji, z jednej strony, chciałby, aby świat zachodni będzie wykazywać większą stanowczość do agresora, ale z drugiej strony, jak rozsądni ludzie powinni traktować insane osobę?

Oczywiście, nadejdzie czas, kiedy trzeba izolować Putina, aby odebrać mu władzę, ponieważ moc jest niebezpieczne w rękach szaleńca maniakalną agresywnego człowieka. Ale w tym momencie nadal główną odpowiedzialność spoczywa na Rosjan – wciąż głównymi ofiarami Rosjan ich szalony dyktator, autokrata.

Niestety, wielu z rosyjskim nadal nie rozumiem. Dlaczego Putin nagle stracił rozum? Głównym powodem – to jest to, co zrobiłeś, drodzy bracia wolność Ukraińska Putin podczas romantycznej rewolucji na Majdanie sobie sprawę, że będzie to ten sam los, los obalonego tyrana, los swojej Janukowycza.

To dlatego, że stracił rozum od strachu, od śmierci świadomość neprevratimoy. Tak, on jest w rzeczywistości, obsesję strachu. A teraz, że to zrobi, to przynosi go bliżej własnej śmierci: historia tak postanowił. I nikt nie może go uratować teraz. Przygotowuje jego śmierci. Ale czasami śmierć takich tyranów prowadzi do tragedii ludzi, niech króluje.

Myślę jednak, że historia powtórzy się w tym przypadku, ale jako farsa: Putin oczekuje szczęścia Hitlera, ale los Kaddafiego. Mimo to, w dzisiejszych czasach więcej.

Miejmy nadzieję, że upadek Putina nie zmieni się w tragedię. I nie ma wątpliwości, że upadek blisko Putina. Nic i nikt nie może go uratować. On sam, głównym wrogiem. Jej nieadekwatność do ducha naszych czasów, skazując go na śmierć.

On naprawdę żyje w innym czasie, był ofiarą całkowicie różne pojęcia czasu. On jest dyktatorem, ale nie straszny jak Stalin, ale po prostu śmieszne. Nikt nie może zapisać śmieszne dyktator dyktatora autokrata, na które wszyscy się śmieją.

Putin, nie śmiej się tylko ci, którzy zdumieni jego choroby: mania komunistyczny pobłażliwość. Ale nie może go uratować. Jego koniec jest bliski. Tak więc jest konieczne, aby czekać na zakończenie tego ostrożnie. Putin został uwikłany w jego przygodzie krymskiej jak kogut w tym wątku. My, w naszym języku istnieje powiedzenie, nie wiem, jak to brzmi w języku rosyjskim.

- Czy to znaczy, że agresja Moskwy koncepcja gwarantuje integralności terytorialnej państw nie posiadających broni jądrowej, powinny zostać zmienione?

- W świecie zachodnim, w Europie i USA, Putin i jego absurdalne, anachroniczna polityka imperialna duży problem. On jest niebezpieczny, ponieważ niewystarczająca, stracił rozum – po prostu żyje w swoim świecie fantasy późno co najmniej 50 lat.

Putin całkowicie nierealne wyobrazić sobie rozwiązanie na świecie oraz problemy krajowe, takie podejście nie działa. Jest zupełnie inny świat. Inni ludzie też.

Że Janukowycz myśli snajperzy mogą zapisać jego mocy, ale to tylko zdecydował o jego losie. Głupie, zbyt głupi, aby myśleć, jak myśli Putina.Przeszedł ten czas.

Patrz, na przykład jako powodu nowoczesne Niemcy? Są to normalni ludzie dzisiaj, i Putin mówi Hitler. To jest, przepraszam, patologii brutto.Nie ma sensu dla Putina okupacji Krymu, to tylko duży problem dla Rosji.

To precedens, że najbardziej niebezpieczne dla przyszłości Rosji jako pozostałość Imperium Rosyjskiego. Doradcy Putina powinien wyjaśnić mu, że 17 wieku, kiedy nie było i rozszerzenie imperium, już dawno minął. Jej nieadekwatność przyspieszy upadek imperium rosyjskiego.Putin jest szkodliwe i niebezpieczne dla bardzo rosyjskiego imperializmu.

Wydaje mi się, że rosyjscy imperialiści, czy mądry, wyprostował się z niego – jeśli chcesz, aby nadal zachować coś. Imperial Putin mania zakończy imperium rosyjskiego.

Opierając się na tym , że wydaje mi się, że nowy rząd ukraiński, a świat zachodni jako całość, na czele z USA i Unii Europejskiej musi działać racjonalnie i nie pozwól, aby rychłego upadku Putina zamieniła się w tragedię – i dla osób, rosyjscy i ukraińscy i dla Europy i dla świata.

- Jeśli Rosja zajmuje terytorium Ukrainy, nie oznacza to, że mogą być następujące kraje bałtyckie, Polska czy Bułgaria?

- W zasadzie, wszystko będzie już dobrze, jeśli Putin będzie żyć w zupełnie innym czasie, w ciągu, powiedzmy, Stalin i Breżniew. Ale teraz nie jest czas Stalina, nawet czas Breżniewa.

Putin i ponieważ takie absurdalne – i szalony. On naprawdę zachowuje się jak obcy. On, oczywiście, niebezpieczne, ale jest coś, co potępił go sama jest historyczną koniecznością.

Stalin groźnie, ale trochę Stalin, Putin po prostu śmieszne. Jestem pewien, że ty też to czujesz. Dlatego nic nie może go uratować.

Rozsądne zachowanie w takiej sytuacji, moim zdaniem, następujące: pozostawić go do siebie szybko popełnił samobójstwo. Wszystko robi się na Ukrainie i co sprawi, że wkrótce będzie to przyspieszyć sam koniec, koniec jego mocy.

Czasami mądrość wymaga, należy do takich jak Putin i cierpliwość – w celu zmniejszenia kosztów. Cierpliwość jest często elementem racjonalności. Start i pokonać szalony siły, sporządzony w jego samego ekstrawaganckie gry znaczy działać w niewłaściwy sposób, oraz że jest głupi.

W tym trudnym czasie, przedstawiciele rządu na Ukrainie i na Zachodzie musi działać mądrze i inteligentnie. I nie pozwalają prowokatorzy rozpętać krwawą łaźnię. Jeśli Putin i jego ukraiński krymskiej przygodę i uważa, że ​​moc w dzisiejszym świecie można osiągnąć wszystko, to jest po prostu zbyt zdezorientowany.

Fakt, że pozwolił on sam nie dokonał przestępstwa, jest dużo gorzej – to pomyłka (w słowach Napoleona). Fatalny błąd. I taki “kawałek”, jak na Krymie, Putin nie będzie miał czasu, aby połknąć. On Krym i ssania.

- Co byś powiedział do narodu ukraińskiego w tak trudnym dla niego czasie?

- Byłem bardzo zaskoczony, jak bohaterów Majdan jego stoicyzmu, jego męstwo może uniemożliwić zwycięstwo nad siłami zła. Spokój i wolność idą w parze. Ich życie duchowe jest ogromny. Silniejsze niż bomby atomowej.

Miłość do prawdy stanowi podstawę ich zbyt. Moralność w naszym świecie musi jeszcze coś znaczy. Wyższości moralnej po stronie bratniego narodu ukraińskiego. Męstwo jest znacznie mocniejszy niż moc zbiorników.

Nie powinniśmy zapominać, że Chrystus powiedział i zrobił, założyciel naszej religii, wolności – i jak udało mu się pokonać siły zła. I zatriumfować mimo wszystko. Zmartwychwstanie następuje wyimaginowaną śmierć ducha, Triumf ducha nie może być zatrzymany.

Wiedzieć, drodzy bracia i siostry, ukraińskich, prawda życia i prawdy o historii jest po twojej stronie, na boku w walce o godne człowieka przyszłości narodu ukraińskiego.

Miłość jest silniejsza niż ekspansji brutalnej siły i arogancki, ekstrawagancki zła. Jeśli zapiszesz moralną i duchową godność w trudnych dni – nie masz nic do stracenia. Wszystkie twoje pozostanie twój. Jeśli, jak przegrać – to wszystko stracić.

Jestem pewien, że tak się nie stanie. Jeśli moralność chrześcijańska prowadzi wygrywasz. Na brutalnej siły wojskowej kontrast niezachwianą duchową moc ludu chrześcijańskiego – a nie pożałujesz. Jeśli Bóg jest z tobą nie boi się niczego …

Biografia:

Filozof i publicysta Anioł Grancharov urodzony w regionie Dolna Bania, w Sofii, w Bułgarii. W 1983 roku ukończył studia na Wydziale Filozoficznym w Petersburgu (wówczas Leningradzie) University. Pracował jako nauczyciel filozofii na Uniwersytecie w Plovdiv imieniu Paisija Hilendar.

W 1992 roku założył i nadal kieruje Centrum Rozwoju osobowości Humanus, który opracował koncepcję i wdrożył szereg inicjatyw pełnej reformy edukacji, szczególnie bułgarskiej filozoficznej. Autor wielu książek filozoficznych i psychologicznych, a także książek, biorąc pod uwagę problemy z filozofii historii i polityki w bułgarskim i europejskim kontekście.

Niektóre z jego książek: “Życie Duszy: Psychologia”, “Wszechświat wolności”, “Art of Thought”, “Sakrament życia”, “Art of Living: etyka cnoty”, “Erotyka i wolność”, “Art of Freedom”, “Kurs wykładów na filozofia “,” Bułgarski dusza i przeznaczenie. “ Anioł Grancharov w ostatnich latach – aktywny bloger, wiodący blogi edukacyjne i polityczne i blogi do dyskusji.

Victor Kaspruk

Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)

Няма коментари:

А може би тъкмо ИДЕИ е твоето списание?!